Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Piątek II tygodnia okresu wielkanocnego | czytania na dziś »

Odznaczenie Krzyżem Zasługi

Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zatwierdził decyzję Kapituły Orderu i przyznał "Krzyż Zasługi dla Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego" Pani Halinie Cywińskiej.

Uroczystość wręczenia Odznaczenia miała miejsce 4. lipca 2020 r..

Pani Halina Cywińska (nasza Parafianka) jest wieloletnią poradniczką rodzinną w poradni parafialnej, założycielką, liderką szczecińskiego ogniska oraz członkiem Rady Krajowej Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”. W przeszłości i aż do dziś czynnie bierze udział w życiu Kościoła, jej biogram obfituje w różnorakie rodzaje działalności na płaszczyźnie parafialnej i archidiecezjalej, w których dominuje szczególne poświęcenie na rzecz małżeństw i rodzin.

Cieszymy się, że przyznane odznaczenie jest nie tylko personalnym uhonorowaniem tej działalności, ale także uroczystym wpisem w historię Archidiecezji człowieka, który ma doniosły udział w życiu Kościoła.

Damie Orderu serdecznie gratulujemy.

19 lipca 2020r. 19 lipca 2020r. 34 3226 Drukuj