Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego | czytania na dziś »

28.02.2016 r., III Niedziela Wielkiego Postu

1. Każdego roku w jedną niedzielę Wielkiego Postu wspieramy misje ofiarą do puszek. Dzisiejsza zbiórka przy wyjściu jest to tzw. pomoc ad gentes czyli przekazywana bezpośrednio do placówek misyjnych.

2. Dzisiaj o godz. 16:00 w sali św. JPII odbędzie się spotkanie informacyjne AA i Al-Anon. Zapraszamy wszystkich, którzy są doświadczani problemem alkoholowym w rodzinie i najbliższym środowisku.

3.  We wtorek o 18:00 msza św. wypominkowa za zmarłych poleconych na kartach z ulicy Parkowej nry od 56G do końca.

4. We wtorek kolejna nauka przedmałżeńska o godz. 19:00 w sali św. o. Pio.

5.  W środę z okazji 100. Rocznicy śmierci bł. Karola de Foucauld małe siostry Jezusa przybliżą nam jego postać, udostępnią do uczczenia relikwie i poprowadzą adorację po mszy św. wieczornej.

6.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od 17:15. W pierwszą sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z komunią św.

7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17:15, dla dorosłych po mszy św. wieczornej – o godz. 18:30.

8.  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

9.  Cały czas prosimy o przyjęcie młodych pielgrzymów z różnych państw świata - uczestników Światowych Dni Młodzieży na nocleg w dniach 20 – 25 lipca. Mamy już zgłoszenia na 14 noclegów, kolejne osoby prosimy o kontakt.

Ogłoszenia zewnętrzne:

• Nasza szkoła informuje o utworzeniu w przyszłym roku szkolnym grup przedszkolnych dla 3, 4 i 5 latków. Informacje o rekrutacji do przedszkola i klasy I wiszą w gablocie szkolnej.

• 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci osób, które ucierpiały w walce o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. W tym dniu, z inicjatywy Środowisk Patriotycznych, odbędzie się w Szczecinie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który o godz. 17.30 wyruszy z pl. Grunwaldzkiego i zmierzać będzie do Katedry. Następnie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity.

•  1 marca przypada 100. rocznica urodzin śp. Ks. Abpa K. Majdańskiego. W tym dniu zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Św. dziękczynnych za dar Jego osoby i posługi biskupiej: o godz. 10.00 w kościele Seminarium Duchownego oraz o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej. Jednocześnie zapraszamy do udziału w sesji naukowej pt. Facere Voluntatem Tuam o godz. 11.00 w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

• W gablocie jest wywieszona informacja o zapisach do uczestnictwa w obchodach 1050-lecia chrztu Polski w Poznaniu.

29 lutego 2016r. 10 kwietnia 2016r. 1 922 Drukuj