Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
I Niedziela adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Damasceńskiego, św. Barbary | czytania na dziś »

04.12.2022 r., II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj jest „Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie”. W liście biskupów z Ukrainy czytamy: „chcemy zwrócić uwagę na hasło tegorocznego Dnia Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, jakim jest: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Pośród trwającej wojny w Ukrainie jest ono dla nas światłem nadziei, a zarazem dumą z postawy Polaków. Pan Jezus powiedział: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.”. Zatem kolejny raz wypowiadając słowo dziękujemy, wypełniamy je treścią ewangelicznej miłości, jaką okazaliście w tych ostatnich miesiącach, gdy nakarmiliście głodnych, spragnionym daliście pić, przybyszów przyjęliście, nagich przyodzialiście i chorym podaliście pomocną dłoń. Uczyniliście to w swoim domu, któremu na imię – Polska. Za tę postawę bądźcie błogosławieni i weźcie w posiadanie obiecane przez Boga królestwo – prawdy, pokoju i sprawiedliwości. Jesteśmy głęboko wzruszeni Waszą stałą życzliwością, solidarnością i jakże konkretną pomocą.  (…) W czasie tak wielkiego doświadczenia, kiedy wojna pozostawia po sobie śmierć, cierpienie i zgliszcza, wspólnota Kościoła w Ukrainie nie jest sama, bo jest z nią Kościół w Polsce. Jesteście z nami od 24 lutego, gdy rozpoczęła się wojna. Trudno jest dzisiaj podsumować w liczbach otrzymaną pomoc, ale jest ona wielka, tak jak wielkie są serca Polaków. Prosimy bądźcie nadal blisko nas! Ta nasza prośba, którą kierujemy do Kościoła w Polsce, czyniąc to na ręce Episkopatu Polski, jest apelem lęku i trwogi o przetrwanie. Tak więc dziękujemy kolejny raz za dar modlitwy i pomoc finansową, jaką wesprzecie nas w II Niedzielę Adwentu. Na dzień dzisiejszy, wdzięczność naszą możemy najskuteczniej wyrazić poprzez modlitwę za ludzi dobrej woli. Niech za wszelkie dobro nam okazane błogosławi Was Bóg, Ojciec Miłosierdzia i ochrania Najświętsza Maryja Panna, nasza wspólna Królowa i Matka. Podpisali Rzymskokatoliccy Biskupi Ukrainy zebrani na plenarnym posiedzeniu Konferencji Episkopatu Ukrainy, Lwów, 25 listopada 2022 r.”  Puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie znajduje się przy wyjściu z kościoła.
  2. Przez wszystkie dni powszednie Adwentu zapraszamy na mszę św. roratnią  o godz. 6:45. Dzieci przychodzą z lampionami, starsi z zapalonymi świecami. Po roratach zapraszamy dzieci do salki na śniadaniowy poczęstunek, a dorosłych na poranną kawę.
  3. Adwentowe dzieła miłosierdzia w naszej parafii to:

- ustawiona choinka z bombkami akcji „Pieluszka dla maluszka”. Bombka to instrukcja pomocy matkom i noworodkom w szczególnie trudnej sytuacji życiowej; zachęcamy do zdejmowania bombek i przynoszenia paczek do zakrystii lub biura,

- w przedsionku sprzedawane są świece Caritas,

- s. Elżbieta z dziećmi z Eucharystycznego Ruchu Młodych rozprowadza ręcznie wykonane ozdoby świąteczne; ofiary na cele apostolskie,

- podobnie ministranci mają do zaoferowania sianko i ozdoby.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Przez trzy kolejne dni nauki poprowadzi dla nas ks. Michał Grzegorczyk ze szczecińskiego Sądu Metropolitalnego.
  2. W przyszłą niedzielę przynieśmy do kościoła figurki Dzieciątka Jezus, które ustawiamy w domowych żłóbkach. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie figurek.
  3. Opłatki wigilijne są na stoliku przed prezbiterium.

Informacja Caritas nt. pomocy Ukraińcomhttps://caritas.szczecin.pl/aktualnosci-pokaz-1046/pomoc_ukrainie.htm  … Oprócz zbiórki do puszek przyjmujemy w parafii także środki higieny, szczególnie dla kobiet i dzieci, trwałą żywność i chemię domową.

W wersji internetowej ogłoszeń nie podajemy komunikatów kurii, które są dostępne pod adresem http://kuria.pl

• Nauki przedmałżeńskie

Następna seria nauk przedmałżeńskich rozpocznie się na wiosnę 2023 r..

01 marca 2016r. 7997
  • Triduum Sacrum

08 kwietnia 2017r. 5715
  • Ogłoszenia na 31.12.2017 r.

Niedziela Świętej Rodziny

10 kwietnia 2016r. 10279