Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Środa XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jadwigi Śląskiej | czytania na dziś »

XXVII Niedziela zwykła, 06.10.2019 r.

1. Cieszy się Kościół w Polsce ogłoszeniem zakończenia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy Bogu za świętość jego życia i oczekujemy na wyznaczenie daty beatyfikacji.
  2. Jutro wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej. Od tego dnia wziął się zwyczaj październikowego wspólnego różańca. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie o 18:30 (po mszy św. wieczornej), w niedziele o godz. 17:15. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:15.
  3. Osoby gotowe podjąć na stałe codzienną modlitwę różańcową zapraszamy na wymianę tajemnic Żywego Różańca po mszy św.  o godz. 11:00
  4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek o g. 19:00 w sali św. Matki Teresy.
  5. Przyszła niedziela będzie 19 dniem papieskim. Wiąże się to z ogólnopolską składką na „żywy pomnik” św. Jana Pawła II – wsparciem kształcenia zdolnej młodzieży.
  6. Koperty z prośbą o wsparcie naszego seminarium duchownego dodatkową ofiarą wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia zewnętrzne

1. W sobotę, 12 października br., o godz. 14.00 przy Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej 24-28 w Szczecinie odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane do zbiorowego pochówku. Do wzięcia udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich, którym bliski jest temat szacunku wobec najmniejszych naszych braci i sióstr
  2. Zapraszamy do udziału w obchodach pierwszej rocznicy Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Obchody odbędą się w sobotę, 12 października br. o godz. 11.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela. Mszy Św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
  3. Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona w niedzielę, 13 października br., o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

W wersji internetowej ogłoszeń nie podajemy komunikatów kurii, które są dostępne pod adresem http://kuria.pl

• Nauki przedmałżeńskie

Kolejna seria nauk przedmałżeńskich rozpocznie się 02. września (w poniedziałek) o godz. 19:00 w sali św. o Pio. Następne spotkania w kolejne poniedziałki o stałej godzinie.

01 marca 2016r. 4687
  • Triduum Sacrum

08 kwietnia 2017r. 2676
  • Ogłoszenia na 31.12.2017 r.

Niedziela Świętej Rodziny

10 kwietnia 2016r. 10278