loading...
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Środa XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jadwigi Śląskiej | czytania na dziś »

Sakramenty św.

Chrzest święty

Chrztu dzieciom udzielamy na prośbę rodziców, którzy deklarują wychowanie dziecka w wierze katolickiej.

Przed chrztem św. rodzice (lub jedno z rodziców) powinni osobiście stawić się w biurze parafialnym, okazać akt urodzenia dziecka i wskazać przynajmniej jednego chrzestnego, który może pełnić tę funkcję. Należy zgłosić się nie później niż na dwa tygodnie przed planowaną datą chrztu. Przewidziana jest jedna nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Chrzu udzielamy w każdą niedzielę - w pierwszą w miesiącu podczas mszy św. o godz. 11:00, w kolejne bezpośrednio po mszy św. o 11:00. Zgodnie z prastarą tradycją nie udziela się chrztu w okresie Wielkiego Postu, chyba że w niebezpieczeństwem śmierci. W święta może być wyznaczona inna godzina.

Dorośli kandydaci do chrztu przygotowują się wg indywidualnych ustaleń.

Spowiedź św.

Podczas każdej mszy św. i nabożeństwa

Pierwszy piątek miesiąca - od godz. 17:30

Sakrament małżeństwa

miejsce

Miejscem właściwym do zawarcia małżeństwa jest kościół. Narzeczeni mają do wyboru parafię miejsca zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego lub faktycznego przebywania w czasie narzeczeństwa (np. zamieszkania podczas studiów). Wybierając inny kościół, dla przekazania jurysdykcji, muszą uzyskać licencję (pisemną zgodę) jednej z powyższych parafii.

czas

Planując ślub należy zgłosić się biura parafialnego co najmniej trzy miesiące przed wybranym dniem. Czasem rezerwacja pożądanej daty wymaga jeszcze wcześniejszego zgłoszenia. 

dokumenty

Na pierwsze formalne spotkanie należy zabrać dokument tożsamości. Później potrzebne będą: metryka chrztu św., zaświadczenia odbytych nauk, dokument z wygłoszonych zapowiedzi. Kapłan poinformuje o sposobie uzyskania zaświadczenia z USC i ewentualnych innych krokach, które mogą wynikać z sytuacji życiowej narzeczonych.

nauki

Honorujemy zaświadczenia odbytych nauk w innych parafiach. W naszej parafii ogłaszane są serie nauk średnio raz na kwartał i obejmują 5 spotkań katechetycznych i dwa w poradni małżeńskiej.


 • Sakrament chorych

  Udzielany jest potrzebującym wg indywidualnych zgłoszeń. Raz w miesiącu (w pierwszą sobotę miesiąca) kapłani odwiedzają chorych w domach z posługą sakramentalną.

  08 kwietnia 2016r. 720
 • I Komunia św.

  Przygotowanie prowadzi s. Małgorzata.

  Termin 19. maja 2019 r. godz. 11:00 i 13:00

  29 lutego 2016r. 1131
 • Bierzmowanie

  Przygotowanie prowadzi p. Katarzyna.

  Spotkania w niedziele po mszy św. 9:30.

  Termin: wiosna 2019.

  29 lutego 2016r. 1092
 • 29 lutego 2016r. 10 kwietnia 2016r. 34 4163 Drukuj
  do góry