Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Piątek II tygodnia okresu wielkanocnego | czytania na dziś »

Pogrzeb ks. infułata Stanisława Szwajkosza

Z głębokim smutkiem informujemy, że dzisiaj (12.11.2017 r.) o godz. 15:05 przy modlitwie koronki do Bożego Miłosierdzia, zaopatrzony sakramentami świętymi, odszedł do Domu Ojca nasz wieloletni proboszcz ks. infułat Stanisław Szwajkosz.

Uroczystości pogrzebowe przebiegać będą w następujący sposób:

W poniedziałek i wtorek: gromadzimy się na różańcu w intencji zmarłego kapłana o godz. 17:30.

W środę - pożegnanie w parafii: różaniec przy trumnie o godz.17:30 i msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Wejmana o godz. 18:00.

W czwartek: wystawienie trumny z ciałem w archikatedrze szczecińskiej o godz. 9:00; oficjum de defunctis o godz.9:30; msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. abpa metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 10:00. Bezpośrednio po mszy św. wyjazd na Cmentarz Centralny w Szczecinie, kondukt od pierwszej bramy cmentarnej i pochówek w grobowcu kapłanów archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Przewidziany jest transport autobusowy z archikatedry na cmentarz i z powrotem. Wszelkie kolejne informacje pojawiać się będą na bieżąco.

12 listopada 2017r. 02 czerwca 2018r. 34 3951 Drukuj